Hlavní strana EZS a topení Elektroinstalační práce Kamerové systémy Revize elektrospotřebičů

 

Na těchto stránkách se budeme věnovat teplu domova a hlavně jeho regulaci.

Teplo a pohodlí je v každé domácnosti jednou z hlavních součástí bydlení. Potřebu tepla pociťujeme obzvláště v zimním období.teplo domova si zaslouží každý člen rodiny Náklady na vytápění bytových i nebytových prostor pocítí ve své peněžence každý z nás, neboť průměrná topná sezóna trvá 8 měsíců. Každý už určitě přemýšlel, jak náklady na vytápění snížit. Přitom ani nemusíme složitě zasahovat do stavebních úprav objektu.  Často mohou být řešením jednoduché instalace, cenově dostupné, tak aby se nám počáteční investice brzy vrátila.

Regulaci topení lze provádět více způsoby. Povíme si zde o dvou možnostech regulace. Jako první je zde regulace termostaty a jako druhá možnost je tzv. zónová regulace.regulace

Ovládání topení je možné jak přímo v domě, tak i mimo něj, třeba pomocí chytrého telefonu. Můžeme nastavit denní a noční cyklus vytápění. Cyklus, kdy jsme doma, nebo v práci. Toto moderní ovládání topení umožňuje řídit teplotu v každé místnosti zvlášť. Rozdělíme tak domácnost do zón a ty pak vytápíme podle toho, k jakému účelu slouží.

 

 

Doplňkem této regulace jsou zálohovaná oběhová čerpadla, která při výpadku proudu pracují spolehlivě dál po určitou dobu. Pokud dojde k výpadku proudu a v topném systému s kotlem na tuhá paliv je nezálohované oběhové čerpadlo, může dojít k havárii.