Hlavní strana EZS a topení Elektroinstalační práce Kamerové systémy Revize elektrospotřebičů

 

 

 

klávesnice2

Základem každého zabezpečovacího systému je ústředna. Ta na základě dodaných informací z ovladačů a snímačů rozhoduje o vyhlášení poplachu. Zda bude vyhlášen poplach, nebo bude pouze předána informace o narušení majiteli rozhoduje naprogramování ústředny.

 

Ovládání ústředny ( odjištění, nebo zajištění ) se provádí pomocí klávesnice zadáním několikamístného kódu. Možnost zadání kódu bývá omezena pouze několika pokusy. Po zadání několika neplatných kódů dochází k vyhlášení poplachu.

 

    

Další možností jak ovládat ústřednu je použít klíčenku, která také odjistí, nebo zajistí ústřednu. Klíčenka se dá též využít k ovládání různých bezdrátových zařízení firmy Jablotron. Pro bezpečnost použití bývá v klíčence použit takzvaný plovoucí přenosový kód, který znemožní jeho zkopírování. U nové řady ústředen se dá též použít pro ovládání bezdotyková RFID karta.

Takzvané oči ústředny tvoří pohybová čidla a magnetická drátová i bezdrátová čidla. Pohybová čidla střeží vnitřek hlídaného objektu - pohyb po objektu. Magnetická čidla střeží plášť objektu - otevření dveří a oken.
Nosem ústředny jsou pak požární detektory. Slouží k indikaci úniku hořlavých plynů a k indikaci vzniku požáru.

 kouřák

 tříšťák bezdr

Uši ústředny pak tvoří detektory rozbití skleněných ploch. Slouží k indikaci vniknutí do objektu přes skleněné plochy - okna, výkladní skříně.